Ilość zarejestrowanych

zwierząt ciągle rośnie

Artykuły

wprowadź wymaganą ilość znaków
wyszukaj zwierzę w rejestrze WORLDPETNET

Opublikowano: 4 lut 2020

Jak odnaleźć zaginionego psa?

Jak odnaleźć zaginionego psa?

Większość właścicieli zwierząt towarzyszących rzadko zakłada scenariusz, że ich pupil może zaginąć, uciec lub zostać przywłaszczony. Są przekonani, że jeśli dołożą wszelkich starań i będą czuwać nad bezpieczeństwem psa czy kota, pilnować aby się nie oddalał, wyprowadzać na smyczy lub też pod czujnym okiem swojego Pana to jakiekolwiek niespodzianki nie mają prawa się wydarzyć!

Niestety, nieoczekiwane sytuacje zdarzają się znacznie częściej niż moglibyśmy sobie tego życzyć i są ogromnym stresem nie tylko dla nas – właścicieli, ale przede wszystkim dla samych czworonogów! Niespodziewane spotkanie z mało towarzyskim psem, hałas przed którymi nasz podopieczny ratuje się ucieczką czy nagłe zainteresowanie szeleszczącym krzaczkiem, któremu nie można się oprzeć, może przydarzyć się nawet najbardziej posłusznemu psu. Nie na wszystko w życiu mamy wpływ i często, pomimo naszych starań sytuacja wymyka się spod kontroli, toteż pragniemy wesprzeć Was w takiej właśnie sytuacji i doradzić, co zrobić aby poszukiwania zaginionego pupila były skuteczne.

Jako, że nikt z nas nie zakładał pesymistycznego scenariusza oczywistym jest, że zaskoczeni wydarzeniami i zdenerwowani utratą przyjaciela w pierwszej chwili jesteśmy zdezorientowani, negatywne emocje zaczynają dominować i nie ułatwiają poszukiwań a w takiej sytuacji ważna jest każda minuta. Wystraszony psiak może oddalać się bardzo szybko – a wraz z nim szanse na jego odnalezienie. Szczególne zagrożenie występuje w pobliżu ruchliwych ulic i tras szybkiego ruchu, gdzie pies lub kot może zostać potrącony przez rozpędzone auto.

Panika jest złym doradcą, dlatego aby Wam pomóc w skutecznych i racjonalnych działaniach ułożyliśmy „instrukcję", która krok po kroku poprowadzi Was przez konieczne działania.

PO PIERWSZE…

… na początek postaraj się uspokoić! Rozejrzyj dokoła i postaraj podążać w kierunku, w którym oddalił się pies. Jeśli jesteś z osobą towarzyszącą rozdzielcie się i udajcie w różnych kierunkach. Nie zachęcamy jednak do nerwowego nawoływania pupila; zestresowany i zdezorientowany pies, może mieć problem z rozpoznaniem głosu, zwłaszcza jeśli do wydarzenia doszło w lesie. Jeśli potrafisz zachować spokój i przywoływać go spokojnym głosem, jak najbardziej wypróbuj ten sposób.
Nie jest wykluczone, że zwierzak zaplątał się w krzewy, więc idąc zwracaj uwagę na zarośla oraz rowy i znajdujące się w pobliżu studzienki kanalizacyjne.

PO DRUGIE…

… jeśli zwierzę jest oznakowane elektronicznie lub za pomocą tatuażu upewnij się, czy jest zarejestrowane w bazie. Jeśli nie, zrób to natychmiast korzystając z urządzenia mobilnego jakie aktualnie posiadasz. Pamiętaj, że tylko umieszczenie danych psa oraz Twoich w bazie umożliwi jego identyfikację oraz kontakt, kiedy zostanie odnaleziony lub też trafi do schroniska. Aby przyspieszyć ten proces możesz skorzystać z linku. Jeśli posiadasz już taki wpis, zadbaj o to aby umieszczone w nim dane były aktualne i wzbogacone o fotografie pupila. Pamiętaj, że nie każdy wie jak wygląda Twój pies czy też rasa jakiej jest przedstawicielem i o wiele łatwiej będzie zwrócić na niego uwagę na podstawie wizerunku niż opisu!

PO TRZECIE…

… skontaktuj się z instytucją wyznaczoną w Twojej miejscowości lub gminie do nadzorowania spraw zwierząt. Jeśli nie wiesz do kogo się zwrócić, najprościej będzie powiadomić lokalne służby porządkowe.

PO CZWARTE…

… Zadzwoń do okolicznych schronisk oraz hoteli tymczasowych sprawujących pieczę nad zwierzętami bezdomnymi; niewykluczone, że piesio zostanie odwieziony do tej właśnie placówki. Powiadamiając personel schroniska o zaginięciu swojego pupila, pozostaw jego opis, nr microchipa oraz numer kontaktowy. Poinformuj też o jego ewentualnych schorzeniach oraz szczególnych potrzebach, jeśli takie występują.

PO PIĄTE…

… skontaktuj się z okolicznymi lekarzami weterynarii, lecznicami i poproś, aby zwrócono uwagę na to, czy ktoś nie przyjdzie ze zwierzęciem odpowiadającym rysopisowi Twojego pupila; pozostaw również nr microchipa, którym jest oznakowany. Musisz wziąć pod uwagę, że psy rasowe często padają ofiarami przywłaszczenia oraz kradzieży i nie jest wykluczone, że będą korzystały z usług weterynaryjnych w okolicznych lecznicach.

PO SZÓSTE…

… ogłoszenia!
Jak najszybciej wejdź do działu ALERT PET IS LOST i zamieść w nim informację o zaginięciu zwierzęcia. Koniecznie załącz zdjęcie, które pozwoli na szybkie rozpoznanie Twojego psa.
Opublikowane ogłoszenie możesz pobrać w formie plakatu i rozwiesić w uczęszczanych miejscach w Twojej okolicy, na tablicach przeznaczonych do tego celu oraz w lecznicach weterynaryjnych. Zadbaj o to, aby plakaty nie uległy zniszczeniu, jeśli są wystawione na działanie czynników atmosferycznych zabezpiecz je przez zamoknięciem.
Jeżeli posiadasz profile na portalach społecznościowych a zwłaszcza w grupach poświęconych tematyce zwierząt, jak najszybciej opublikuj w nich informację odnośnie zaginięcia podopiecznego, pamiętając oczywiście o fotografiach!


Zaginął pies! - WORLDPETNET

PO SIÓDME…

… ponieważ psy, które nie potrafią odnaleźć drogi do domu często wracają w miejsce, w którym po raz ostatni widziały właściciela, pozostaw tam przedmiot ze znajomym zapachem (np. odzież) oraz coś do jedzenia. Sprawdzaj regularnie, czy Twój przyjaciel nie krąży wokół tego miejsca.

PO ÓSME…

… Jeśli poszukiwania są nieskuteczne przez kilka dni, regularnie przeglądaj portale społecznościowe i ogłoszeniowe. Niewykluczone, że jakiś nieuczciwy „znalazca” będzie próbował sprzedać Twojego przyjaciela. Wiemy, że może brzmi to strasznie, lecz niestety …zdarza się!

PO DZIEWIĄTE – NIE TRAĆ NADZIEI!!!

…zdarza się również, że zwierzęta wracają lub są odnajdywane szczęśliwie nawet po kilku miesiącach więc nie poddawaj się! Odświeżaj regularnie ogłoszenia, zamieszczaj informacje na portalach społecznościowych i śledź uważnie ogłoszenia dotyczące sprzedaży zwierząt.

POWODZENIA!


Zaginął pies! - WORLDPETNET
Dlaczego warto zarejestrować zwierzę w WORLDPETNET
Odnajdź swojego pupila z WORLDPETNET
Korzyści rejestracji zwierzęcia w WORLDPETNET

Dlaczego warto
zarejestrować zwierzę?

Elektroniczne znakowanie zwierząt za pomocą mikroczipa jest najtrwalszą, najskuteczniejszą i absolutnie bezpieczną metodą umożliwiającą szybką oraz rzetelną ich identyfikację. Tylko dzięki niepowtarzalnemu numerowi transpondera (chipa) możliwa jest natychmiastowa identyfikacja oraz odnalezienie właściciela a tym samym, powrót zwierzęcia do domu. Należy jednak pamiętać, że sam mikrochip jest jedynie transponderem, w którym został zakodowany numer. Mikrochip nie posiada funkcji namierzania, nie zawiera też żadnych informacji o właścicielu ani zwierzęciu! Aby więc identyfikacja oznakowanego nim psa czy kota była możliwa, konieczna jest rejestracja mikrochipa w krajowej bazie zwierząt oznakowanych...

Czytaj więcej

Zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi

Aktualności WORLDPETNET

REJESTRACJA ZAGINIONEGO ZWIERZĘCIA
Opublikowano: 29 paź 2020

REJESTRACJA ZAGINIONEGO ZWIERZĘCIA

Zaginął Kot / Pies - Poszukiwanie zwierząt rasowych. Każdego dnia wielu właścicieli czworonogów mierzy się z problemem, jakim jest zaginięcie zwierzęcia. Powodów zaginięć może... czytaj dalej >>

Pies na plaży – wypoczynek czy problem?
Opublikowano: 1 lip 2020

Pies na plaży – wypoczynek czy problem?

Co na to przepisy? Jako właściciele czworonogów mamy prawo swobodnego poruszania się ze swoim pupilem. W wielu krajach nie istnieją ustawy ani też akty... czytaj dalej >>

Dlaczego nasze zwierzęta giną?
Opublikowano: 24 kwi 2020

Dlaczego nasze zwierzęta giną?

Czasami, pomimo usilnych starań, daleko posuniętej przezorności i rozwagi nie udaje nam się uchronić pupila przed zaginięciem lub ucieczką. Często decydują o tym czynniki,... czytaj dalej >>

Koronawirus SARS-CoV-2  – czy zwierzęta nam zagrażają?
Opublikowano: 27 mar 2020

Koronawirus SARS-CoV-2 – czy zwierzęta nam zagrażają?

Na temat wirusa SARS-CoV-2 słyszeliśmy chyba już wszystko. Media prześcigają się w emitowaniu coraz bardziej niepokojących informacji na temat narastającego zagrożenia pandemią. W natłoku... czytaj dalej >>

Pies to nie zabawka! Nie dawaj go w prezencie...
Opublikowano: 4 lut 2020

Pies to nie zabawka! Nie dawaj go w...

Przeczytaj list do św. Mikołaja i zastanów się zanim podarujesz w prezencie żywe zwierzę! Kochany Święty Mikołaju! . Nazywam się Prezencik i jestem małym... czytaj dalej >>

Pies zimową porą
Opublikowano: 27 paź 2019

Pies zimową porą

Podczas gdy my – ludzie, cieszymy się wraz z nadejściem zimy z możliwości korzystania a atrakcji jakie niesie ona ze sobą, dla naszych czworonożnych... czytaj dalej >>

Koty zimą
Opublikowano: 25 paź 2019

Koty zimą

Zima kontynuuje swoje natarcie sypiąc śniegiem i wiejąc chłodem. W tych trudnych dla wolno żyjących kotów dniach, powinniśmy ze szczególną skrupulatnością zwracać uwagę na... czytaj dalej >>