Ilość zarejestrowanych
zwierząt ciągle rośnie
Opublikowano: 25 paź 2019
Elektroniczne znakowanie zwierząt za pomocą mikroczipa jest najtrwalszą, najskuteczniejszą i absolutnie bezpieczną metodą umożliwiającą szybką oraz rzetelną ich identyfikację. Tylko dzięki niepowtarzalnemu numerowi transpondera (chipa) możliwa jest natychmiastowa identyfikacja oraz odnalezienie właściciela a tym samym, powrót zwierzęcia do domu. Należy jednak pamiętać, że sam mikroczip jest jedynie transponderem, w którym został zakodowany numer. Mikroczip nie posiada funkcji namierzania, nie zawiera też żadnych informacji o właścicielu ani zwierzęciu! Aby więc identyfikacja oznakowanego nim psa czy kota była możliwa, konieczna jest rejestracja mikroczipa w krajowej bazie zwierząt oznakowanych oraz podanie wszystkich wymaganych danych. Niepowtarzalny numer mikroczipa zostaje wówczas przypisany do danych jego właściciela umożliwiając identyfikację czworonoga oraz natychmiastowy kontakt z jego opiekunem. Dzięki rejestracji pupila w bazie danych oznakowane zwierzę zyskuje swoją tożsamość. Ważne jest, aby zamieszczone dane były dokładne i na bieżąco aktualizowane. Szczególnie istotna jest aktualizacja numeru telefonu, gdyż to za jego pośrednictwem najczęściej ma miejsce kontakt z zarejestrowaną osobą. Platforma WORLDPETNET, jednocząc bazy krajowe z całego świata sprawia, że identyfikacja ma charakter globalny i nie musisz wiedzieć, w której bazie został zarejestrowany odnaleziony pies, kot lub inne zwierzę towarzyszące. Wystarczy, że wprowadzisz do wyszukiwarki WORLDPETNET numer mikroczipa danego zwierzęcia a uzyskasz informacje, odnośnie kontaktu do właściciela oraz dane do krajowej bazy w jakiej zostało ono zarejestrowane.
Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest skuteczne rozpoznawanie - porzuconych, zagubionych, odnalezionych lub skradzionych zwierząt a tym samym zapobieganie problemowi ich bezdomności.
Identyfikacja zwierzęcia poprzez odczyt numeru wszczepionego mu mikroczipa to najbardziej niezawodna, bezpieczna oraz trwała metoda znakowania. W odróżnieniu od innych, stosowanych powszechnie metod (np. tatuażu), charakteryzuje ją brak możliwości zafałszowania lub usunięcia znakowania, łatwość weryfikacji danych właściciela zwierzęcia oraz absolutna niepowtarzalność numerów mikroczipów.
Rejestracja zwierząt oznakowanych elektronicznie to uznana na całym świecie, niezawodna i skuteczna metoda identyfikacji, która powinna być respektowana przez wszystkich właścicieli i hodowców, dbających o dobro ich czworonożnych podopiecznych.
Elektroniczne znakowanie zwierząt za pomocą mikroczipa jest najtrwalszą, najskuteczniejszą i absolutnie bezpieczną metodą umożliwiającą szybką oraz rzetelną ich identyfikację. Tylko dzięki niepowtarzalnemu numerowi transpondera (chipa) możliwa jest natychmiastowa identyfikacja oraz odnalezienie właściciela a tym samym, powrót zwierzęcia do domu. Należy jednak pamiętać, że sam mikrochip jest jedynie transponderem, w którym został zakodowany numer. Mikrochip nie posiada funkcji namierzania, nie zawiera też żadnych informacji o właścicielu ani zwierzęciu! Aby więc identyfikacja oznakowanego nim psa czy kota była możliwa, konieczna jest rejestracja mikrochipa w krajowej bazie zwierząt oznakowanych...
Czytaj więcejW dzisiejszych czasach odpowiedzialność za opiekę nad zwierzętami stała się nie tylko priorytetem dla ich właścicieli, ale także kwestią społeczną. Jednym z najważniejszych narzędzi w zapewnieniu bezpieczeństwa zwierząt jest baza chipów. Dzięki niej możliwe jest szybkie i efektywne odnalezienie zagubionych pupili, co ma kluczowe znaczenie w kontekście ochrony ich zdrowia i dobrostanu.
Wprowadzenie systemu chipowania znacząco zwiększyło skuteczność działań mających na celu lokalizację zaginionych zwierząt, minimalizując stres zarówno u właścicieli, jak i ich czworonożnych przyjaciół. Rejestracja w bazie chipów jest również coraz częściej wymagana przez lokalne przepisy, co dodatkowo podkreśla wagę tej technologii w zapewnieniu pełnej opieki nad zwierzętami.