Ilość zarejestrowanych

zwierząt ciągle rośnie

Artykuły

wprowadź wymaganą ilość znaków
wyszukaj zwierzę w rejestrze WORLDPETNET

Opublikowano: 9 gru 2022

Hotel dla psa - jak go wybrać?

Hotel dla psa - jak go wybrać?

Hotel dla psa - jak wybrać miejsce przyjazne Twojemu pupilowi?

Rozstanie z psem - nawet na kilka dni - powoduje wiele stresu, zarówno u właściciela, jak i dla samego psa. Nie zawsze możliwe jest również pozostawienie psa pod opieką rodziny czy znajomych. W takiej sytuacji częstym rozwiązaniem jest hotel dla psów. Jak jednak przygotować czworonoga do rozłąki i pobytu w nieznanym miejscu, w dodatku wśród obcych? Jak wybrać właściwy hotel, by mieć pewność, że pies będzie czuł się w nim komfortowo i zostanie mu zapewniona opieka na odpowiednim poziomie?

Dobry hotel dla psa - o jakie kwestie należy zapytać?

Jak wybrać hotel dla psa? Pierwszą zasadą w poszukiwaniach dobrego hotelu jest zrobienie rzetelnego researchu - najlepiej w Internecie. Bez problemu (szczególnie z pomocą map) znajdziesz placówki znajdujące się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i zapoznasz się z opiniami na ich temat. Żeby jednak mieć pewność, że Twój czworonożny przyjaciel trafi w dobre miejsce, nie nabawi się dodatkowej traumy po rozłące, skontaktuj się z właścicielami hotelu, a najlepiej osobiście udaj się na “rozeznanie”.

hotel dla psa urlop wybierz go dobrze

Zanim pies trafi do hotelu..

Do wyboru są dwie opcje - domowy hotel dla psów i ten bardziej “profesjonalny”, czyli taki, w którym psiaki mogą spędzać czas w osobnych boksach lub pokojach przeznaczonych wyłącznie dla nich. W tym przypadku mają one swoją osobistą przestrzeń, o którą nie rywalizują z innymi psami. W hotelach domowych zwierzę spędza większość czasu z domownikami, ale i z ich zwierzętami i innymi sprowadzonymi na kilka dni psiakami.


Jeśli Twój pies należy do tych towarzyskich, który lepiej czuje się w obecności ludzi i innych zwierząt, z pewnością otoczenie domowe, przypominające mu jego własne, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Umiejętności, doświadczenie, kompetencje opiekunów

Czy oddanie psa do hotelu to dobry pomysł? Jak najbardziej! Pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni i dopilnujesz, by miejsce to zapewniło Twojemu zwierzakowi komfort i wysokie standardy opieki.


W polskim prawie nie ma zapisów odnośnie wykształcenia, jakie powinny posiadać osoby prowadzące hotel dla psów. Dlatego tak istotne jest, by sprawdzić kompetencje i umiejętności osób, u których Twój pupil ma spędzić czas rozłąki. Dużym atutem będą tutaj wszelkiego typu certyfikaty i dyplomy uzyskania tytułu weterynarza, trenera psów.


Hotel dla psów z behawiorystą, który ma nie tylko kompetencje, ale i doświadczenie i odpowiednie podejście do zwierząt, z pewnością najszybciej zaskarbi sobie ich serca i będzie w stanie zaspokoić ich potrzeby, w tym także Twojego pupila. Zapytaj o powyższe dokumenty, a najlepiej wybierz się na pierwsze spotkanie z psem, by zobaczyć, jak układają się wzajemne relacje między potencjalnym opiekunem i zwierzęciem.


Jeśli Twój pies ma trudny charakter, dowiedz się, czy także zostanie przyjęty i w jaki sposób opiekunowie będą sobie radzić z jego poskromieniem. Jeśli jest wręcz odwrotnie i Twój pupil nie wykazuje żadnej agresji, zorientuj się, czy w otoczeniu innych, również dominujących zwierzaków, będzie miał zapewnioną odpowiednią opiekę i bezstresowy pobyt.

Higiena i bezpieczeństwo miejsca

Na co zwrócić uwagę, zapoznając się z danym obiektem hotelowym? Upewnij się, że:

 • pokoje, boksy, pomieszczenia są czyste i posprzątane
 • zwierzęta mają stały dostęp do wody
 • cały obiekt i poszczególne boksy posiadają ogrodzenie, bez ostrych krawędzi i przedmiotów
 • w razie potrzeby pies może liczyć na pomoc weterynarza
 • pomieszczenia (szczególnie boksy) mają ogrzewanie i są monitorowane

Hotel dla psa - koszt jego pobytu

Ile kosztuje zostawienie psa w hotelu? Ceny za dobę oscylują w granicach od 50 do 200 złotych za dobę. Warto zapytać o to, co zawiera się w tej kwocie i z jakimi kosztami dodatkowymi trzeba się liczyć w razie wystąpienia różnych sytuacji awaryjnych. Co może wpływać na cenę?

 • lokalizacja obiektu
 • powierzchnia hotelu
 • kwaterowanie zwierząt w tygodniu, w weekendy, w okresie wakacyjnym, świątecznym
 • specjalne wymogi odnośnie żywienia psa, w tym podawanie mu suplementów, leków
 • dodatkowe usługi pielęgnacyjne
 • odbiór psa z miejsca zamieszkania i jego transport do domu
 • wystąpienie cieczki u suczki
 • szkolenia w trakcie pobytu w hotelu

Dodatkową usługą może być również wyprowadzenie psa na spacer więcej razy, niż przewiduje to wewnętrzny hotelowy grafik. Jest to szczególnie ważne w przypadku niektórych ras, które wymagają większej dawki ruchu, jak i wyjścia “za potrzebą”.


Wiadomo jednak, że i w trakcie spaceru poza hotelem może dojść do różnych niespodziewanych sytuacji. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zwierzaka, warto postawić na MIKROCHIP DLA PSA i zarejestrować czworonoga w bazie zwierząt WORLDPETNET. Jeśli piesek zaginie, przestraszy się, ucieknie, będzie można dokonać jego szybkiej identyfikacji w międzynarodowej bazie zwierząt, a to z kolei ułatwi znalezienie jego właściciela i kontakt z Tobą. Pamiętaj więc o tym, by zaczipować psa, zarejestrować go w naszej bazie WPN, dzięki czemu wykażesz się dużą odpowiedzialnością i troską o swojego pupila.


Hotel dla psa - gdzie pies będzie czuł się najlepiej?

Zwrócić uwagę na usposobienie swojego psa i warunki, jakie mu zapewniasz. Jeśli jest przyzwyczajony do przebywania z Tobą przez cały czas, z pewnością hotel, w którym zostanie odizolowany w boksie, nie będzie mu służył. Jeśli natomiast piesek należy do tych niezależnych, lubiących czas spędzać w swoim własnym towarzystwie, bez problemu pozwoli się zamknąć w boksie lub kojcu. Jedne psy to typowe “kanapowce”, inne preferują większą przestrzeń, w której mogą spalić nadwyżki energii i się wybiegać. Dlatego warto udać się osobiście do hotelu i pozostawić w nim pieska “na próbę”.

hotel dla psa urlop bez psa

Wyprawka do hotelu - co powinieneś zabrać razem z pieskiem?

Im więcej znajomych przedmiotów i zwyczajów z codziennej rutyny psa, tym lepsze jego samopoczucie. Co zatem warto zabrać do hotelu?

 • książeczkę poświadczającą aktualne szczepienia i odrobaczanie psa
 • zapas jego ulubionej karmy (może być porcjowana)
 • legowisko, kocyk, ulubioną zabawkę zwierzaka
 • leki, jeśli są przyjmowane przez psa oraz instrukcję ich dawkowania
 • smycz, obrożę, szelki

Procedury, czyli pieskie check-in

 1. W zależności od obiektu może istnieć konieczność wpłacenia zaliczki na rzecz rezerwacji miejsca w hotelu.
 2. Właściciel psa musi również wypełnić formularz meldunkowy, a czasem konieczne jest podpisanie umowy cywilno - prawnej na czas pobytu psa.
 3. Należy dostarczyć książeczkę psa lub jej kopię.

Dlaczego warto zarejestrować zwierzę w WORLDPETNET
Odnajdź swojego pupila z WORLDPETNET
Korzyści rejestracji zwierzęcia w WORLDPETNET

Dlaczego warto
zarejestrować zwierzę?

Elektroniczne znakowanie zwierząt za pomocą mikroczipa jest najtrwalszą, najskuteczniejszą i absolutnie bezpieczną metodą umożliwiającą szybką oraz rzetelną ich identyfikację. Tylko dzięki niepowtarzalnemu numerowi transpondera (chipa) możliwa jest natychmiastowa identyfikacja oraz odnalezienie właściciela a tym samym, powrót zwierzęcia do domu. Należy jednak pamiętać, że sam mikrochip jest jedynie transponderem, w którym został zakodowany numer. Mikrochip nie posiada funkcji namierzania, nie zawiera też żadnych informacji o właścicielu ani zwierzęciu! Aby więc identyfikacja oznakowanego nim psa czy kota była możliwa, konieczna jest rejestracja mikrochipa w krajowej bazie zwierząt oznakowanych...

Czytaj więcej

Zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi

Aktualności WORLDPETNET

REJESTRACJA ZAGINIONEGO ZWIERZĘCIA
Opublikowano: 29 paź 2020

REJESTRACJA ZAGINIONEGO ZWIERZĘCIA

Zaginął Kot / Pies - Poszukiwanie zwierząt rasowych. Każdego dnia wielu właścicieli czworonogów mierzy się z problemem, jakim jest zaginięcie zwierzęcia. Powodów zaginięć może... czytaj dalej >>

Pies na plaży – wypoczynek czy problem?
Opublikowano: 1 lip 2020

Pies na plaży – wypoczynek czy problem?

Co na to przepisy? Jako właściciele czworonogów mamy prawo swobodnego poruszania się ze swoim pupilem. W wielu krajach nie istnieją ustawy ani też akty... czytaj dalej >>

Dlaczego nasze zwierzęta giną?
Opublikowano: 24 kwi 2020

Dlaczego nasze zwierzęta giną?

Czasami, pomimo usilnych starań, daleko posuniętej przezorności i rozwagi nie udaje nam się uchronić pupila przed zaginięciem lub ucieczką. Często decydują o tym czynniki,... czytaj dalej >>

Koronawirus SARS-CoV-2 – czy zwierzęta nam zagrażają?
Opublikowano: 27 mar 2020

Koronawirus SARS-CoV-2 – czy zwierzęta nam zagrażają?

Na temat wirusa SARS-CoV-2 słyszeliśmy chyba już wszystko. Media prześcigają się w emitowaniu coraz bardziej niepokojących informacji na temat narastającego zagrożenia pandemią. W natłoku... czytaj dalej >>

Pies to nie zabawka! Nie dawaj go w prezencie...
Opublikowano: 4 lut 2020

Pies to nie zabawka! Nie dawaj go w...

Przeczytaj list do św. Mikołaja i zastanów się zanim podarujesz w prezencie żywe zwierzę! Kochany Święty Mikołaju! . Nazywam się Prezencik i jestem małym... czytaj dalej >>

Pies zimową porą
Opublikowano: 27 paź 2019

Pies zimową porą

Podczas gdy my – ludzie, cieszymy się wraz z nadejściem zimy z możliwości korzystania a atrakcji jakie niesie ona ze sobą, dla naszych czworonożnych... czytaj dalej >>

Koty zimą
Opublikowano: 25 paź 2019

Koty zimą

Zima kontynuuje swoje natarcie sypiąc śniegiem i wiejąc chłodem. W tych trudnych dla wolno żyjących kotów dniach, powinniśmy ze szczególną skrupulatnością zwracać uwagę na... czytaj dalej >>