Anzahl der registrierten

Tiere nimmt stetig zu

Artikel

Gib die erforderliche Zeichenzahl ein
suche nach dem Tier im WORLDPETNET-Register

Veröffentlicht: 09.12.2022

Hotel dla psa - jak go wybrać?

Hotel dla psa - jak go wybrać?

Hotel dla psa - jak wybrać miejsce przyjazne Twojemu pupilowi?

Rozstanie z psem - nawet na kilka dni - powoduje wiele stresu, zarówno u właściciela, jak i dla samego psa. Nie zawsze możliwe jest również pozostawienie psa pod opieką rodziny czy znajomych. W takiej sytuacji częstym rozwiązaniem jest hotel dla psów. Jak jednak przygotować czworonoga do rozłąki i pobytu w nieznanym miejscu, w dodatku wśród obcych? Jak wybrać właściwy hotel, by mieć pewność, że pies będzie czuł się w nim komfortowo i zostanie mu zapewniona opieka na odpowiednim poziomie?

Dobry hotel dla psa - o jakie kwestie należy zapytać?

Jak wybrać hotel dla psa? Pierwszą zasadą w poszukiwaniach dobrego hotelu jest zrobienie rzetelnego researchu - najlepiej w Internecie. Bez problemu (szczególnie z pomocą map) znajdziesz placówki znajdujące się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i zapoznasz się z opiniami na ich temat. Żeby jednak mieć pewność, że Twój czworonożny przyjaciel trafi w dobre miejsce, nie nabawi się dodatkowej traumy po rozłące, skontaktuj się z właścicielami hotelu, a najlepiej osobiście udaj się na “rozeznanie”.

Zanim pies trafi do hotelu..

Do wyboru są dwie opcje - domowy hotel dla psów i ten bardziej “profesjonalny”, czyli taki, w którym psiaki mogą spędzać czas w osobnych boksach lub pokojach przeznaczonych wyłącznie dla nich. W tym przypadku mają one swoją osobistą przestrzeń, o którą nie rywalizują z innymi psami. W hotelach domowych zwierzę spędza większość czasu z domownikami, ale i z ich zwierzętami i innymi sprowadzonymi na kilka dni psiakami.


Jeśli Twój pies należy do tych towarzyskich, który lepiej czuje się w obecności ludzi i innych zwierząt, z pewnością otoczenie domowe, przypominające mu jego własne, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Umiejętności, doświadczenie, kompetencje opiekunów

Czy oddanie psa do hotelu to dobry pomysł? Jak najbardziej! Pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni i dopilnujesz, by miejsce to zapewniło Twojemu zwierzakowi komfort i wysokie standardy opieki.


W polskim prawie nie ma zapisów odnośnie wykształcenia, jakie powinny posiadać osoby prowadzące hotel dla psów. Dlatego tak istotne jest, by sprawdzić kompetencje i umiejętności osób, u których Twój pupil ma spędzić czas rozłąki. Dużym atutem będą tutaj wszelkiego typu certyfikaty i dyplomy uzyskania tytułu weterynarza, trenera psów.


Hotel dla psów z behawiorystą, który ma nie tylko kompetencje, ale i doświadczenie i odpowiednie podejście do zwierząt, z pewnością najszybciej zaskarbi sobie ich serca i będzie w stanie zaspokoić ich potrzeby, w tym także Twojego pupila. Zapytaj o powyższe dokumenty, a najlepiej wybierz się na pierwsze spotkanie z psem, by zobaczyć, jak układają się wzajemne relacje między potencjalnym opiekunem i zwierzęciem.


Jeśli Twój pies ma trudny charakter, dowiedz się, czy także zostanie przyjęty i w jaki sposób opiekunowie będą sobie radzić z jego poskromieniem. Jeśli jest wręcz odwrotnie i Twój pupil nie wykazuje żadnej agresji, zorientuj się, czy w otoczeniu innych, również dominujących zwierzaków, będzie miał zapewnioną odpowiednią opiekę i bezstresowy pobyt.

Higiena i bezpieczeństwo miejsca

Na co zwrócić uwagę, zapoznając się z danym obiektem hotelowym? Upewnij się, że:

 • pokoje, boksy, pomieszczenia są czyste i posprzątane
 • zwierzęta mają stały dostęp do wody
 • cały obiekt i poszczególne boksy posiadają ogrodzenie, bez ostrych krawędzi i przedmiotów
 • w razie potrzeby pies może liczyć na pomoc weterynarza
 • pomieszczenia (szczególnie boksy) mają ogrzewanie i są monitorowane

Hotel dla psa - koszt jego pobytu

Ile kosztuje zostawienie psa w hotelu? Ceny za dobę oscylują w granicach od 50 do 200 złotych za dobę. Warto zapytać o to, co zawiera się w tej kwocie i z jakimi kosztami dodatkowymi trzeba się liczyć w razie wystąpienia różnych sytuacji awaryjnych. Co może wpływać na cenę?

 • lokalizacja obiektu
 • powierzchnia hotelu
 • kwaterowanie zwierząt w tygodniu, w weekendy, w okresie wakacyjnym, świątecznym
 • specjalne wymogi odnośnie żywienia psa, w tym podawanie mu suplementów, leków
 • dodatkowe usługi pielęgnacyjne
 • odbiór psa z miejsca zamieszkania i jego transport do domu
 • wystąpienie cieczki u suczki
 • szkolenia w trakcie pobytu w hotelu

Dodatkową usługą może być również wyprowadzenie psa na spacer więcej razy, niż przewiduje to wewnętrzny hotelowy grafik. Jest to szczególnie ważne w przypadku niektórych ras, które wymagają większej dawki ruchu, jak i wyjścia “za potrzebą”.


Wiadomo jednak, że i w trakcie spaceru poza hotelem może dojść do różnych niespodziewanych sytuacji. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zwierzaka, warto postawić na MIKROCHIP DLA PSA i zarejestrować czworonoga w bazie zwierząt WORLDPETNET. Jeśli piesek zaginie, przestraszy się, ucieknie, będzie można dokonać jego szybkiej identyfikacji w międzynarodowej bazie zwierząt, a to z kolei ułatwi znalezienie jego właściciela i kontakt z Tobą. Pamiętaj więc o tym, by zaczipować psa, zarejestrować go w naszej bazie WPN, dzięki czemu wykażesz się dużą odpowiedzialnością i troską o swojego pupila.


Hotel dla psa - gdzie pies będzie czuł się najlepiej?

Zwrócić uwagę na usposobienie swojego psa i warunki, jakie mu zapewniasz. Jeśli jest przyzwyczajony do przebywania z Tobą przez cały czas, z pewnością hotel, w którym zostanie odizolowany w boksie, nie będzie mu służył. Jeśli natomiast piesek należy do tych niezależnych, lubiących czas spędzać w swoim własnym towarzystwie, bez problemu pozwoli się zamknąć w boksie lub kojcu. Jedne psy to typowe “kanapowce”, inne preferują większą przestrzeń, w której mogą spalić nadwyżki energii i się wybiegać. Dlatego warto udać się osobiście do hotelu i pozostawić w nim pieska “na próbę”.

Wyprawka do hotelu - co powinieneś zabrać razem z pieskiem?

Im więcej znajomych przedmiotów i zwyczajów z codziennej rutyny psa, tym lepsze jego samopoczucie. Co zatem warto zabrać do hotelu?

 • książeczkę poświadczającą aktualne szczepienia i odrobaczanie psa
 • zapas jego ulubionej karmy (może być porcjowana)
 • legowisko, kocyk, ulubioną zabawkę zwierzaka
 • leki, jeśli są przyjmowane przez psa oraz instrukcję ich dawkowania
 • smycz, obrożę, szelki

Procedury, czyli pieskie check-in

 1. W zależności od obiektu może istnieć konieczność wpłacenia zaliczki na rzecz rezerwacji miejsca w hotelu.
 2. Właściciel psa musi również wypełnić formularz meldunkowy, a czasem konieczne jest podpisanie umowy cywilno - prawnej na czas pobytu psa.
 3. Należy dostarczyć książeczkę psa lub jej kopię.

Warum lohnt es sich, ein Tier bei WORLDPETNET zu registrieren?
Finde Dein Haustier mit WORLDPETNET
Vorteile der Tierregistrierung bei WORLDPETNET

Warum macht es Sinn,
ein Tier zu registrieren?

Die elektronische Kennzeichnung von Tieren mithilfe eines Mikrochips ist die dauerhafteste, effektivste und absolut sichere Methode zur schnellen und zuverlässigen Identifizierung. Nur dank der eindeutigen Transpondernummer (Chipnummer) ist es möglich, den Besitzer sofort zu identifizieren und ausfindig zu machen und somit das Tier nach Hause zurückzubringen. Es gilt jedoch zu beachten, dass der Mikrochip selbst nur ein Transponder ist, in dem eine Nummer codiert wurde. Der Mikrochip erfüllt weder eine Verfolgungsfunktion noch beinhaltet er Angaben zum Besitzer bzw. zum Tier! Damit die Identifizierung eines gekennzeichneten Hundes oder einer Katze möglich ist, muss der Mikrochip in einer nationalen Datenbank gekennzeichneter Tiere registrie...

Mehr lesen

Sorge für die Sicherheit Deines Haustieres

Aktuelles von WORLDPETNET

ANMELDUNG DES VERLORENEN HAUSTIERES
Veröffentlicht: 29.10.2020

ANMELDUNG DES VERLORENEN HAUSTIERES

Eine Katze, ein Hund entlaufen - Suche nach reinrassigen Tieren. . Jeden Tag stehen viele Tierhalter vor dem Problem, dass ein Haustier entlaufen ist.... weiterlesen >>

SARS-CoV-2 – Coronavirus – are animals dangerous to us?
Veröffentlicht: 27.03.2020

SARS-CoV-2 – Coronavirus – are animals dangerous to...

All kinds of information have been making rounds about the SARS-CoV-2 virus, and the media has been bombarding us with increasingly worrying news about... weiterlesen >>

Dogs in the winter
Veröffentlicht: 27.10.2019

Dogs in the winter

While us humans rejoice when winter finally arrives, happy that we can enjoy its many attractions, our four-legged friends may often find it to... weiterlesen >>

Cats and winter
Veröffentlicht: 25.10.2019

Cats and winter

Winter continues its relentless attack - snow and cold its weapons of choice. This time of the year is a difficult period for stray... weiterlesen >>