Ilość zarejestrowanych
zwierząt ciągle rośnie
Schronisko dla zwierząt w Oświęcimiu
Polska
Małopolskie
Oświęcim
32-600
Kamieniec
- - -
- - -
8:00
16:00
W obecnej chwili Schronisko może pomieścić około 40-50 psów i 50 kotów. Zawsze ratujemy, leczymy i walczymy o każde zwierzę do końca. Nasi pracownicy i wolontariusze to osoby, które przyszły do nas z głębokiej potrzeby serca. Jesteśmy grupą osób, które zdeterminowanie będą walczyć o każde istnienie naszych braci mniejszych.
Od roku 2007 prowadzimy Inspektorat ds. ochrony zwierząt. Przeprowadzamy rocznie mnóstwo interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt. Uratowaliśmy także wiele zwierząt dzikich – saren, koziołków, ptaków. Tutaj wielkie ukłony i podziękowania dla Starostwa w Oświęcimiu, które wspiera nasze działania oraz dla Pana Jacka Wąsińskiego z Leśnego Pogotowia z Mikołowa, który podjął się opieki i leczeniu tych zwierząt .
Prowadzimy także Wolontariat oraz szerzymy edukację w szkołach i przedszkolach, związaną z humanitarnym traktowaniem zwierząt.
Elektroniczne znakowanie zwierząt za pomocą mikroczipa jest najtrwalszą, najskuteczniejszą i absolutnie bezpieczną metodą umożliwiającą szybką oraz rzetelną ich identyfikację. Tylko dzięki niepowtarzalnemu numerowi transpondera (chipa) możliwa jest natychmiastowa identyfikacja oraz odnalezienie właściciela a tym samym, powrót zwierzęcia do domu. Należy jednak pamiętać, że sam mikrochip jest jedynie transponderem, w którym został zakodowany numer. Mikrochip nie posiada funkcji namierzania, nie zawiera też żadnych informacji o właścicielu ani zwierzęciu! Aby więc identyfikacja oznakowanego nim psa czy kota była możliwa, konieczna jest rejestracja mikrochipa w krajowej bazie zwierząt oznakowanych...
Czytaj więcejW dzisiejszych czasach odpowiedzialność za opiekę nad zwierzętami stała się nie tylko priorytetem dla ich właścicieli, ale także kwestią społeczną. Jednym z najważniejszych narzędzi w zapewnieniu bezpieczeństwa zwierząt jest baza chipów. Dzięki niej możliwe jest szybkie i efektywne odnalezienie zagubionych pupili, co ma kluczowe znaczenie w kontekście ochrony ich zdrowia i dobrostanu.
Wprowadzenie systemu chipowania znacząco zwiększyło skuteczność działań mających na celu lokalizację zaginionych zwierząt, minimalizując stres zarówno u właścicieli, jak i ich czworonożnych przyjaciół. Rejestracja w bazie chipów jest również coraz częściej wymagana przez lokalne przepisy, co dodatkowo podkreśla wagę tej technologii w zapewnieniu pełnej opieki nad zwierzętami.