Ilość zarejestrowanych
zwierząt ciągle rośnie
ExcellenceInVet Gabinet weterynaryjny
Polska
Mazowieckie
Chotomów
05-123
Tęczowa
41
- - -
8:00
18:00
Zwierzęta w moim domu były od zawsze, a psy i koty towarzyszyły mi od najmłodszych lat. W 1990 roku w moim rodzinnym domu została założona profesjonalna hodowla psów zaprzęgowych. Do 2007 roku zajmowałam się opieką pielęgnacyjno-zdrowotną oraz przygotowaniem i udziałem w wyścigach psów zaprzęgowych (psy ras pierwotnych; Alaskan Malamute, Syberian Husky).
Moją wielką miłością jest również jazda konna. Wybór studiów był więc dla mnie oczywisty i w 1999 roku podjęłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Równolegle rozpoczęłam regularne praktyki w gabinecie lek. wet. Jacka Banego w Legionowie. Więcej o przebiegu mojej kariery zawodowej przeczytają Państwo w zakładce praca.
Prywatnie jestem mamą Zosi i właścicielką Roniego, psa rasy Cane Corso. Miłośniczką zwierząt, podróży oraz pasjonatką driftu, czyli jazdy po torze wyścigowym głębokimi poślizgami - mocnym, sportowym samochodem z napędem na tylne koła.
Elektroniczne znakowanie zwierząt za pomocą mikroczipa jest najtrwalszą, najskuteczniejszą i absolutnie bezpieczną metodą umożliwiającą szybką oraz rzetelną ich identyfikację. Tylko dzięki niepowtarzalnemu numerowi transpondera (chipa) możliwa jest natychmiastowa identyfikacja oraz odnalezienie właściciela a tym samym, powrót zwierzęcia do domu. Należy jednak pamiętać, że sam mikrochip jest jedynie transponderem, w którym został zakodowany numer. Mikrochip nie posiada funkcji namierzania, nie zawiera też żadnych informacji o właścicielu ani zwierzęciu! Aby więc identyfikacja oznakowanego nim psa czy kota była możliwa, konieczna jest rejestracja mikrochipa w krajowej bazie zwierząt oznakowanych...
Czytaj więcejW dzisiejszych czasach odpowiedzialność za opiekę nad zwierzętami stała się nie tylko priorytetem dla ich właścicieli, ale także kwestią społeczną. Jednym z najważniejszych narzędzi w zapewnieniu bezpieczeństwa zwierząt jest baza chipów. Dzięki niej możliwe jest szybkie i efektywne odnalezienie zagubionych pupili, co ma kluczowe znaczenie w kontekście ochrony ich zdrowia i dobrostanu.
Wprowadzenie systemu chipowania znacząco zwiększyło skuteczność działań mających na celu lokalizację zaginionych zwierząt, minimalizując stres zarówno u właścicieli, jak i ich czworonożnych przyjaciół. Rejestracja w bazie chipów jest również coraz częściej wymagana przez lokalne przepisy, co dodatkowo podkreśla wagę tej technologii w zapewnieniu pełnej opieki nad zwierzętami.