Ilość zarejestrowanych
zwierząt ciągle rośnie
Animus Amicitiae (FCI)
Związek Kynologiczny w Polsce
526/2014
Pies
lagotto romagnolo
Tak
Polska
Domowa hodowla psów rasy lagotto romagnolo.
Hodowla Animus Amicitiae FCI jest kontynuacją hodowli Królewski Przywilej FCI (Anna Strawa-Harasymowicz).
Nasza przygoda z psami rasowymi zaczęła się w 1998 roku, kiedy przyjechała do domu pierwsza suka cavalier king charles spaniel. Na początku 1999 roku zarejestrowany został przydomek Królewski Przywilej i z nim rodziły się w naszej hodowli wszystkie cavaliery.
Przydomek Królewski Przywilej doskonale pasował do cavalierów, ale decydując się na zmiany, postanowiliśmy zmienić też nazwę hodowli. W czerwcu 2014 roku zarejestrowaliśmy przydomek Animus Amicitiae (FCI), z łac. "Duch Przyjaźni".
Pierwszym przedstawicielem rasy lagotto romagnolo w naszej hodowli został Regun CONGO (ur. 25.08.2010), w domu znany jako Bełtold. Pochodzi z Węgier, choć jego hodowczyni - Laura Tanos, niekwestionowany autorytet wśród miłośników rasy - przeniosła się później do Włoch. Później pojawiły się suki: SALSA della Cascinetta (import z Wloch), Regun SORA (import z Włoch) oraz urodzona u nas Idea Animus Amicitiae FCI. W 2022 roku dołączyła do nas Koda (KESI Ferajna znad Warty), wnuczka Regun CONGO.
Nasza hodowla jest członkiem Włoskiego Klubu Lagotto (C.I.L.) - organizacji zrzeszającej najlepsze hodowle tej rasy.
Wszystko o naszej hodowli i naszych psach: www.lagotto.waw.pl
https://www.facebook.com/Animus.Amicitiae.FCI
All about our breeding and our dogs: www.lagotto.waw.pl
Elektroniczne znakowanie zwierząt za pomocą mikroczipa jest najtrwalszą, najskuteczniejszą i absolutnie bezpieczną metodą umożliwiającą szybką oraz rzetelną ich identyfikację. Tylko dzięki niepowtarzalnemu numerowi transpondera (chipa) możliwa jest natychmiastowa identyfikacja oraz odnalezienie właściciela a tym samym, powrót zwierzęcia do domu. Należy jednak pamiętać, że sam mikrochip jest jedynie transponderem, w którym został zakodowany numer. Mikrochip nie posiada funkcji namierzania, nie zawiera też żadnych informacji o właścicielu ani zwierzęciu! Aby więc identyfikacja oznakowanego nim psa czy kota była możliwa, konieczna jest rejestracja mikrochipa w krajowej bazie zwierząt oznakowanych...
Czytaj więcej