El número de animales

no deja de crecer

Artículos

introduce el número de caracteres requerido
busca el animal en el registro de WORLDPETNET

Publicado: 9 dic. 2022

Hotel dla psa - jak go wybrać?

Hotel dla psa - jak go wybrać?

Hotel dla psa - jak wybrać miejsce przyjazne Twojemu pupilowi?

Rozstanie z psem - nawet na kilka dni - powoduje wiele stresu, zarówno u właściciela, jak i dla samego psa. Nie zawsze możliwe jest również pozostawienie psa pod opieką rodziny czy znajomych. W takiej sytuacji częstym rozwiązaniem jest hotel dla psów. Jak jednak przygotować czworonoga do rozłąki i pobytu w nieznanym miejscu, w dodatku wśród obcych? Jak wybrać właściwy hotel, by mieć pewność, że pies będzie czuł się w nim komfortowo i zostanie mu zapewniona opieka na odpowiednim poziomie?

Dobry hotel dla psa - o jakie kwestie należy zapytać?

Jak wybrać hotel dla psa? Pierwszą zasadą w poszukiwaniach dobrego hotelu jest zrobienie rzetelnego researchu - najlepiej w Internecie. Bez problemu (szczególnie z pomocą map) znajdziesz placówki znajdujące się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i zapoznasz się z opiniami na ich temat. Żeby jednak mieć pewność, że Twój czworonożny przyjaciel trafi w dobre miejsce, nie nabawi się dodatkowej traumy po rozłące, skontaktuj się z właścicielami hotelu, a najlepiej osobiście udaj się na “rozeznanie”.

Zanim pies trafi do hotelu..

Do wyboru są dwie opcje - domowy hotel dla psów i ten bardziej “profesjonalny”, czyli taki, w którym psiaki mogą spędzać czas w osobnych boksach lub pokojach przeznaczonych wyłącznie dla nich. W tym przypadku mają one swoją osobistą przestrzeń, o którą nie rywalizują z innymi psami. W hotelach domowych zwierzę spędza większość czasu z domownikami, ale i z ich zwierzętami i innymi sprowadzonymi na kilka dni psiakami.


Jeśli Twój pies należy do tych towarzyskich, który lepiej czuje się w obecności ludzi i innych zwierząt, z pewnością otoczenie domowe, przypominające mu jego własne, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Umiejętności, doświadczenie, kompetencje opiekunów

Czy oddanie psa do hotelu to dobry pomysł? Jak najbardziej! Pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni i dopilnujesz, by miejsce to zapewniło Twojemu zwierzakowi komfort i wysokie standardy opieki.


W polskim prawie nie ma zapisów odnośnie wykształcenia, jakie powinny posiadać osoby prowadzące hotel dla psów. Dlatego tak istotne jest, by sprawdzić kompetencje i umiejętności osób, u których Twój pupil ma spędzić czas rozłąki. Dużym atutem będą tutaj wszelkiego typu certyfikaty i dyplomy uzyskania tytułu weterynarza, trenera psów.


Hotel dla psów z behawiorystą, który ma nie tylko kompetencje, ale i doświadczenie i odpowiednie podejście do zwierząt, z pewnością najszybciej zaskarbi sobie ich serca i będzie w stanie zaspokoić ich potrzeby, w tym także Twojego pupila. Zapytaj o powyższe dokumenty, a najlepiej wybierz się na pierwsze spotkanie z psem, by zobaczyć, jak układają się wzajemne relacje między potencjalnym opiekunem i zwierzęciem.


Jeśli Twój pies ma trudny charakter, dowiedz się, czy także zostanie przyjęty i w jaki sposób opiekunowie będą sobie radzić z jego poskromieniem. Jeśli jest wręcz odwrotnie i Twój pupil nie wykazuje żadnej agresji, zorientuj się, czy w otoczeniu innych, również dominujących zwierzaków, będzie miał zapewnioną odpowiednią opiekę i bezstresowy pobyt.

Higiena i bezpieczeństwo miejsca

Na co zwrócić uwagę, zapoznając się z danym obiektem hotelowym? Upewnij się, że:

 • pokoje, boksy, pomieszczenia są czyste i posprzątane
 • zwierzęta mają stały dostęp do wody
 • cały obiekt i poszczególne boksy posiadają ogrodzenie, bez ostrych krawędzi i przedmiotów
 • w razie potrzeby pies może liczyć na pomoc weterynarza
 • pomieszczenia (szczególnie boksy) mają ogrzewanie i są monitorowane

Hotel dla psa - koszt jego pobytu

Ile kosztuje zostawienie psa w hotelu? Ceny za dobę oscylują w granicach od 50 do 200 złotych za dobę. Warto zapytać o to, co zawiera się w tej kwocie i z jakimi kosztami dodatkowymi trzeba się liczyć w razie wystąpienia różnych sytuacji awaryjnych. Co może wpływać na cenę?

 • lokalizacja obiektu
 • powierzchnia hotelu
 • kwaterowanie zwierząt w tygodniu, w weekendy, w okresie wakacyjnym, świątecznym
 • specjalne wymogi odnośnie żywienia psa, w tym podawanie mu suplementów, leków
 • dodatkowe usługi pielęgnacyjne
 • odbiór psa z miejsca zamieszkania i jego transport do domu
 • wystąpienie cieczki u suczki
 • szkolenia w trakcie pobytu w hotelu

Dodatkową usługą może być również wyprowadzenie psa na spacer więcej razy, niż przewiduje to wewnętrzny hotelowy grafik. Jest to szczególnie ważne w przypadku niektórych ras, które wymagają większej dawki ruchu, jak i wyjścia “za potrzebą”.


Wiadomo jednak, że i w trakcie spaceru poza hotelem może dojść do różnych niespodziewanych sytuacji. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zwierzaka, warto postawić na MIKROCHIP DLA PSA i zarejestrować czworonoga w bazie zwierząt WORLDPETNET. Jeśli piesek zaginie, przestraszy się, ucieknie, będzie można dokonać jego szybkiej identyfikacji w międzynarodowej bazie zwierząt, a to z kolei ułatwi znalezienie jego właściciela i kontakt z Tobą. Pamiętaj więc o tym, by zaczipować psa, zarejestrować go w naszej bazie WPN, dzięki czemu wykażesz się dużą odpowiedzialnością i troską o swojego pupila.


Hotel dla psa - gdzie pies będzie czuł się najlepiej?

Zwrócić uwagę na usposobienie swojego psa i warunki, jakie mu zapewniasz. Jeśli jest przyzwyczajony do przebywania z Tobą przez cały czas, z pewnością hotel, w którym zostanie odizolowany w boksie, nie będzie mu służył. Jeśli natomiast piesek należy do tych niezależnych, lubiących czas spędzać w swoim własnym towarzystwie, bez problemu pozwoli się zamknąć w boksie lub kojcu. Jedne psy to typowe “kanapowce”, inne preferują większą przestrzeń, w której mogą spalić nadwyżki energii i się wybiegać. Dlatego warto udać się osobiście do hotelu i pozostawić w nim pieska “na próbę”.

Wyprawka do hotelu - co powinieneś zabrać razem z pieskiem?

Im więcej znajomych przedmiotów i zwyczajów z codziennej rutyny psa, tym lepsze jego samopoczucie. Co zatem warto zabrać do hotelu?

 • książeczkę poświadczającą aktualne szczepienia i odrobaczanie psa
 • zapas jego ulubionej karmy (może być porcjowana)
 • legowisko, kocyk, ulubioną zabawkę zwierzaka
 • leki, jeśli są przyjmowane przez psa oraz instrukcję ich dawkowania
 • smycz, obrożę, szelki

Procedury, czyli pieskie check-in

 1. W zależności od obiektu może istnieć konieczność wpłacenia zaliczki na rzecz rezerwacji miejsca w hotelu.
 2. Właściciel psa musi również wypełnić formularz meldunkowy, a czasem konieczne jest podpisanie umowy cywilno - prawnej na czas pobytu psa.
 3. Należy dostarczyć książeczkę psa lub jej kopię.

Por qué merece la pena registrar el animal en WORLDPETNET
Encuentra a tu mascota con WORLDPETNET
Ventajas del registro de animales en WORLDPETNET

¿Por qué merece la pena
registrar a mi mascota?

La identificación electrónico de animales mediante microchip es el método más duradero, eficaz y seguro para permitir la identificación rápida y fiable de tu mascota. Solamente con el número único del transpondedor (chip) se puede identificar el animal al instante y encontrar a su dueño, haciendo que la mascota pueda regresar a su hogar. No obstante, hay que tener en cuenta que el microchip no es más que un transpondedor con un número codificado. El microchip no cuenta con una función de localización ni tampoco incluye información acerca del dueño ni del propio animal. Así pues, para poder identificar al perro o al gato con identificación mediante chip, el microchip tiene que estar registrado en una base de datos nacional de animales identi...

Leer más

Garantiza la seguridad de tu mascota

Novedades de WORLDPETNET

REGISTRO DEL ANIMAL PERDIDO
Publicado: 29 oct. 2020

REGISTRO DEL ANIMAL PERDIDO

Se ha perdido un gato / perro: buscar animales de raza. Todos los días, muchos dueños de mascotas se enfrentan al problema de la... leer más >>

Why do pets go missing?
Publicado: 24 abr. 2020

Why do pets go missing?

Sometimes, even though we have done everything we could and are very cautious, we fail to protect our pets from going missing or running... leer más >>

SARS-CoV-2 – Coronavirus – are animals dangerous to us?
Publicado: 27 mar. 2020

SARS-CoV-2 – Coronavirus – are animals dangerous to...

All kinds of information have been making rounds about the SARS-CoV-2 virus, and the media has been bombarding us with increasingly worrying news about... leer más >>

A dog is not a toy! Do not give it as a present...
Publicado: 4 feb. 2020

A dog is not a toy! Do not...

Read this letter to Santa and think twice before you give someone a living animal! Dear Santa. . My name is Gift and I... leer más >>

Dogs in the winter
Publicado: 27 oct. 2019

Dogs in the winter

While us humans rejoice when winter finally arrives, happy that we can enjoy its many attractions, our four-legged friends may often find it to... leer más >>

Cats and winter
Publicado: 25 oct. 2019

Cats and winter

Winter continues its relentless attack - snow and cold its weapons of choice. This time of the year is a difficult period for stray... leer más >>